İP TV Nedir?? Beleşe Maç Mümkün mü??

Her Telden

Günümüzde, ülkemizde ve dünya üzerinde, TV yayınları ücretli platformlarda para vererek izleniyor. bu hizmet karşılığında elbette uydu ile izleme imkanınız olmayan yabancı ve yerli kanallarda izlenebiliyor. Dünya üzerinde ki her yayını izlemek istersek, 3-5 çanak anten mi kullanalım? Yoksa ücretli yayın platformlarını mı para verelim?

Bir başka alternatif (kısıtlı da olsa) ücretsiz ip tv üyeliği ile internetten yayınları izlemek. Ben, ip tv yayınını futbol maçlarını izlemek için kullanıyorum arkadaşlar. İnternet bağlantım, bulunduğum yerde çok iyi değil. (Telekomun müthiş yatırımları (!) sayesinde) internet bağlantımdan memnun değilim. 8 Mbit bağlantım. Fiber miber yok.. ADSL.

Peki bize gereken nedir? Başta sağlam ve hızlı bir internet bağlantısı gerekiyor. PC başında saç baş yolmamak için gerekli bir unsur. Benim yaşadığım bağlantı problemini sizlerde yaşamamak için, iyi bir bağlantınız olursa güzel olur.

Daha sonra, VLC media player (ücretsiz bir yazılım) bilgisayarınızda kurulu olmalı.

Daha sonra internetten indireceğiniz .m3u dosyasını, VLC player ile açmak kalıyor.

VLC player porgramını, yanii veya başka arama motorları arayıp istediğiniz yerden indirebilirsiniz. Program ücretsiz zaten.

Daha sonra Şu linkten TIKLA txt dosyasını indirin. Txt dosyasında bulunan linkleri, internet tarayıcı ( Edge, chrome, opera, yanii.. ) ya yapıştırın. İnecek olam M3u dosyasını VLC player ile açın. Çalışırsa oturun izleyin TV leri…

VLC player de bir sorun var. İnternet bağlantısı yetersiz gelince kanallar arasında otomatik geçiş yapıyor. Bu sorunu , aşağıda resimde daire içine aldığım yeri çift tıklayarak giderebilirsiniz.

Bu şekilde internetten, ücretsiz ip tv linkleri bulabilirsiniz.

Bu işler ile uğraşmak istemiyor iseniz, İp Tv için, android İp Tv Box almanız ve ardından, yıllık 200-400 TL arasında ücret ile hizmet veren server firmalarından üyelik satın almanız yeterli. İp Tv kutusu kalitesine göre 200 Tl den yukarılara doğru fiyatlar gitmekte. Bazı firmalar ise, İpTv box alınca ücretsiz 1 yıllık üyelikte hediye etmek.

The following two tabs change content below.

Dergah

Latest posts by Dergah (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir