Neden Narkolik

Her Telden

2018 son bahardayız. 30 Ekim.  Günlerden salı. Bazen can sıkıntısı , bazen de sevinçten insanlar yazmak ister. Susmak ister. Gezmek ister. Ben de yılların alışkanlığı yeniden bir blog sahibi olmak istedim.

Bir zamanlar forum sitesi, online radyo, kişisel web sitesi, şiir sitesi derken belki 30-40 tane adı sanı duyulmamış web sitesi kurdum. Kimi bir yılı bulmadan soğuduğum için kapandı. Kimini ben yorulduğum için kapattım. Velhasıl uzun süre bir şeyi sürdüremedim.

Yeniden bismillah derken sitemizin isminin nerden geldiğini anlatayım. Tam yılını hatırlamamakla beraber orta okula yeni başladığım dönemde, kirvemler Almanya dan dönüş yapmış ve Türkiye de göreve başlayacakken, mevsimin de etkisi ve uygun olması ile hemen hemen her gün nar alıp gelirlerdi. Veya biz alıp giderdik. O günlere ait fotolarımız da var. Bulursam ekleyeyim ;). İşte her gün nar yerseniz bir şekilde size narkolik teşhisi konur 🙂 esprisine naber narkolikler diye kapınız çalınmaya başlar. Böylece aileye bir sıfat eklenmiş olur.

Şimdi düşünüyorum da o dönemde yediğim nar sayısı , kesinlikle o dönem dışında toplam yediğimiz nardan çok çok fazladır.

Hepimize afiyet olsun 😉

The following two tabs change content below.

admin

Latest posts by admin (see all)

1 thought on “Neden Narkolik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir